Biostar Cihazı ile Plak Yapımı


 

        Bu cihazın bizim için en önemli ürünü şeffaf pekiştirme plaklarıdır. 4 bar basınç altında el değmeden plakları yapmaktadır. Böylece en ince diş konturlarına kadar nüfuz edip, ortodontik tedavi sonrası mükemmel pekiştirme sağlayabilmektedir. Her şey otomatik olduğu için, ortodontiste/teknisyene hata payı bırakmamaktadır.

İkinci sırada sporcu koruyucu plaklarını kullanmaktayız. Sportif aktivitelerde (basketbol, voleybol, bisiklet, kay-kay, paten vs.) ağız bölgesine alınan darbelerde diş kırılmalarının önüne geçmektedir. Standart tip olmayıp, kişinin ölçüsüne göre yapılmaktadır.

  Üçüncü sırada, kozmetik plak özelliğini kullanmaktayız. Kişinin diş ölçüsü üzerinde, istediği diş renginde incecik bir plak üretilir. Kişi, günübirlik aktivitelerde (toplantı, düğün, nişan vs.) yeme-içme hariç dişlerine takarak, istediği gibi gülümseyebilir.

Dördüncü sırada, çene eklemi rahatsızlığı olanlarda, açma-kapama esnasında klik sesi gelenlerde ve gece uyku esnasında diş gıcırdatması olanlarda eklemi rehabilite edici kişiye özel gece plakları yapılabilmektedir.

Bunların yanı sıra, hareketli apareylerde kullanılmaktadır. Çocukların istediği desen ve renklerde vidalı veya vidasız olarak aparey yapılabilmektedir. Bu plaklar monomer içermediği için biocryl adını almıştır.