Şeffaf Cam Safir Braketler


Porselen, seramik diş telleri tedavi boyunca daha estetik bir görüntü sağlarlar. Şeffaf braketler olarak da bilinirler. Hassas olduklarından bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Seramik braket (diş teli), diş renginde braket (diş teli) olarak da bilinen porselen diş telleri yetişkin hayat tarzına uygun olmaları için tasarlanmışlardır. Porselen diş teli dişlerinizin üstünde braketler olduğu gerçeğini olabildiğince saklar. Geleneksel diş tellerinin aksine porselen diş telleri cama benzeyen bileşik bir maddeden yapılmış olup dişlerinizin görünmesini engellemez.

Porselen diş teli estetik düşünülerek yaratılmıştır. İyi bakıldıkları zaman porselen diş telleri leke tutmazlar. Teli tutan lastik bantlar da genelde beyaz renkli veya şeffaf olup braketler ile uyum sağlarlar. Şeffaf diş telleri seramik, porselen haricinde safirden ve fiyatı ucuz ama kalitesinden dolayı tercih edilmeyen sert şeffaf plastikten de yapılabilir.

     Porselen (Şeffaf) Diş Telinin Özellikleri

  • Porselen diş tellerinin dayanıklılığı son yıllarda gelişen teknoloji ile artmıştır ve en az metal diş braketleri kadar dayanıklı hale gelmişlerdir.
  • Diğer diş telleri çeşitlerinde olduğu gibi porselen diş tellerine de zarar vermemek için sert ve yapışkan yiyeceklerden kaçınmanız gerekir.
  • Aktif sporla uğraşan kişilere porselen braketler ile koruma takarak kullanmaları tavsiye edilir.